Treningi tenisa dla dzieci

Treningi tenisa dla dzieci w KrakowieTenis jest sportem, który możemy uprawiać już od najmłodszych lat. Nie ma się co przejmować, że nasze dziecko nie uniesie rakiety, albo że, piłeczki są dla niego za szybkie. Nasza szkoła opiera naukę tenisa na programie Mini Tenisa i realizuje zalecany przez Polski Związek Tenisowy program „Tenis 10”. Treningi opierają się na zabawie, a nie na żmudnym przebijaniu piłeczki podawanej przez trenera. Poprzez dynamiczne ćwiczenia dziecko w przyjemny sposób, bawiąc się, przyswaja podstawy technik uderzenia. Treningi tenisa dla dzieci odbywają się w przyjaznej atmosferze pod doświadczonych instruktorów i rozwijają dzieci pod względem fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.

Kładziemy duży nacisk na rozwój ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej naszych podopiecznych. Z tego powodu treningi nie ograniczają się jedynie do ćwiczeń z piłką tenisową. Podczas zajęć wprowadzamy elementy zaczerpnięte z wielu przydatnych w treningu tenisisty dyscyplin (piłka nożna, rugby, siatkówka, unihokej, itp.).

Tenis jest sportem dla ludzi kulturalnych, dlatego też nasi instruktorzy od początku wpajają młodym zawodnikom zasady fair – play, z nadzieją, że będą one przestrzegane również w życiu codziennym.


Treningi grupowe  prowadzone są według opracowanego na podstawię wytycznych ITF (International Tennis Federation) programu „Tenis 10” i Mini Tenis. Gwarantuje to szybkie postępy w nauce, dzięki czemu gra w tenisa staje się dla dzieci łatwa i przyjemna.

Zajęcia grupowe to również możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami, a także nauka rywalizacji, która nierozerwalne łączy się z lekcją przyjmowania porażek, a co za tym idzie – sztuką panowania nad emocjami.

Grupy ustalane są  ze względu na wiek i umiejętność graczy. Nie potrzebują Państwo posiadać własnych rakiet. Zapewnia je nasza szkoła. Gdy dziecko „złapie bakcyla”, nasi instruktorzy pomogą indywidualnie dobrać rakietę.

Prowadzimy zajęcia w języku polskim, hiszpańskim i angielskim. Zapisy do grup trwają cały rok.

Szczegóły oraz główne cele treningu indywidualnego ustalane są  z dzieckiem i rodzicami. W tego rodzaju treningu może uczestniczyć zarówno osoba dopiero zaczynające swoją przygodę z tenisem, jak również gracz mający już z tym sportem do czynienia w przeszłości.

Gwarantujemy szybkie postępy w nauce tenisa oraz rozwój ogólnej sprawności ruchowej pod czujnym okiem naszej wykwalifikowanej kadry.


Zapoznaj się z cennikiem