27 sie 2013

US Open 2013 – znamy turniejową drabinkę

0 Komentarzy

W minioną niedzielę poznaliśmy drabinkę wielkoszlemowego turnieju US Open 2013. Z powodu kontuzji Marii Szarapowej, Agnieszka Radwańska wystąpi rozstawiona z numerem trzecim. Pierwszy mecz Polka rozegra z zawodniczką z Hiszpanii – Silvią Soler – Espinosą. W kolejnych rundach na Agnieszkę czekają między innymi Sabina Lisicki (w IV rundzie) oraz potem Na Li. Najcięższe zadanie czeka jednak krakowiankę w bezpośredniej batalii o wejście do finału US Open. Możliwe, że przyjdzie się jej wtedy zmierzyć z liderką światowego rankingu WTA, reprezentantką gospodarzy, Sereną Williams.

Niełatwe zadanie czeka również młodszą z sióstr Radwańskich. Urszula w pierwszej rundzie spotka się z Iriną – Camelią Begu (Rumunia). W przypadku wygranej w następnej rundzie czeka rozstawiona z numerem 15, Sloane Stephens ze Stanów Zjednoczonych ( o ile ta poradzi sobie wcześniej z Mandy Minellą (Luksemburg)).

Całkiem dobrze ułożyło się losowanie drabinki dla naszego najlepszego zawodnika wśród mężczyzn. Grający z numerem czternastym Jerzy Janowicz pierwszy mecz rozegra z zawodnikiem, który pomyślnie przejdzie przez eliminacje. Pierwszym trudnym rywalem Jerzyka może być Janko Tipsarevic (Serbia, 18), a o ewentualny ćwierćfinał Janowiczowi najprawdopodobniej przyjdzie powalczyć z Davidem Ferrerem (Hiszpania, 4).

Łukasz Kubot turniej US Open rozpocznie od pojedynku z doświadczonym tenisistą, Jarkko Nieminenem z Finlandii.

Po trzech latach nieobecności w turnieju głównym do gry wraca Michał Przysiężny. Już w pierwszej konfrontacji czeka na niego rozstawiony przeciwnik, a będzie nim Julien Benneteau (Francja, 31).

[do góry]