06 lip 2015

Idealny strój do tenisa. Część 1

0 Komentarzy

Kiedy mamy już odpowiednią rakietę tenisową i piłki to pozostaje nam pomyśleć o reszcie niezbędnego ekwipunku. Niewątpliwie nauka tenisa, a już na pewno wizyta na korcie, nie obejdzie się bez odpowiedniego stroju. I nie mówimy tutaj o kortowej rewii mody, ale o utartych zwyczajach oraz kwestiach praktycznych. Myli się ten, kto uważa, że strój nie ma większego znaczenia.

Podstawowa zasada, którą powinniśmy mieć na uwadze zastanawiając się nad tym jak wybrać strój do tenisa to swoboda ruchów. Nasze ubranie nie może w żadnej mierze krępować szybkich uderzeń i dowolnego manewrowania ciałem. To ważne, ponieważ obcisłe koszulki, spodenki czy spódniczka znacząco obniżają komfort i przyjemność z gry.

Część kobiet i mężczyzn grających w tenisa woli klasyczne rozwiązania czyli koszulki z kołnierzykiem. Inni wolą bardziej współczesne rozwiązania czyli koszulki bez rękawów wykonane z nowoczesnych tkanin przeznaczone typowo dla sportowców. Strój do tenisa, zwłaszcza w sezonie letnim gdy gramy na zewnątrz, powinien mieć jasny kolor. Dzięki temu nasze ubranie nie będzie przyciągało promieni słonecznych i będzie się nagrzewało wolniej. Ciemniejsze barwy pochłaniają światło słoneczne, a co za tym idzie powodują, że jest nam cieplej i komfort gry spada.

Na pytanie jak wybrać strój do tenisa każdy doświadczony trener i gracz odpowie, że warto sięgnąć po ubrania wykonane z tkanin syntetycznych. W przeciwieństwie do materiałów naturalnych takich jak bawełna tkaniny syntetyczne umożliwiają prawidłowy przepływ powietrza i odprowadzają praktycznie całą wilgoć i pot na zewnątrz.

W przypadku dolnej części garderoby również miejmy na uwadze własną wygodę i swobodę ruchów. Podobnie jak w przypadku koszulek w sezonie letnim pamiętajmy, że lepiej wybierać  krótkie spodenki w jasnych kolorach z syntetycznych materiałów. Tutaj istotne będzie również dobre dopasowanie do ciała, przy czym dopasowania nie mylmy z obcisłymi spodenkami, które krępują ruchy podczas gry. Zwróćmy uwagę na to, aby spodenki posiadały głębokie kieszenie, w których będziemy mogli trzymać piłkę do gry, ale aby nie uwierała ona nas i nie wypadała. Jeśli chodzi o damską garderobę to może to być także spódniczka, która nie krępuje ruchów. Nie może być również zbyt obcisła, ani zbyt luźna. Panie chowają piłkę pod spódniczkę.

Więcej informacji o pozostałych akcesoriach do gry w tenisa znajdziecie w kolejnych odcinkach naszego cyklu 🙂

Na podstawie: tenis.net.pl / tennisbios.com

 

[do góry]